Sağlıklı Tırnak Bakımı İçin Tavsiyeler - Tavsiyeiste.com - en iyi tavsiyeler
 
melikesayan
Konu Sahibi
Mesajlar: 14
Kayıt: 27 Şubat 2019
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Sağlıklı Tırnak Bakımı İçin Tavsiyeler

27 Şub 2019

Başta kadınlar olmak üzere erkeklerin de temiz ve güzel görünümünün olmazsa olmazlarından biri, hiç şüphesiz ki tırnak bakımıdır. Tırnaklarımız, içerisinde pek çok mikrop barındırabileceğinden, sağlığımız için son derece büyük bir risk oluşturmaktadır. İşte tam bu nedenle sağlıklı tırnaklara nasıl sahip olunur? ve yöntemleri nelerdir? sizler için araştırdık ve şu şekilde özetledik:

Sağlıklı tırnaklar için ne yapılmalı?

Eller özenle yıkanmalı!

– Eller yıkanırken tırnak etrafı ve içi, parmak araları güzelce yıkanmalı ve yıkama işleminin ardından temiz bir havlu yardımı ile iyice kurulanması sağlanmalıdır. Ellerin yıkandığı sırada tırnakların da bu duruma dahil edilmesi pek çok kişinin ihmal ettiği bir uygulamadır.

Eldiven kullanımı ihmal edilmemeli!

– Eğer yaptığımız işler sürekli olarak su ile iç içe olmamızı gerektiriyor ise işiniz bitene dek eldiven kullanmamız gerekmektedir. Ancak eldivenin çok uzun süre elimizde durmasının da terlemeye neden olarak bakteri oluşumuna zemin hazırlayacağı unutulmamalıdır.

Tırnak bakımı göz ardı edilmemeli!

– El temizliğinin ardından tırnak içerisindeki kirler de fırça yardımı ile temizlenmelidir.

Tırnaklar çok uzun bırakılmamalı!

Resim


– Tırnak temizliği için gerekli özen gösterildiği halde tırnak içerisinde hala ki birikmesinin ana nedeni tırnakların çok fazla uzamasıdır. Bundan dolayı sağlıklı tırnaklara sahip olmak için tırnakların çok fazla uzatmadan kesilmesi önemlidir.

Tırnak çatlaklarına dikkat!

– Tırnakta çatlamalar meydana geldiğinde pek çok kişi bu çatlağı kozmetik ürünlerle kapatmaya çalışmaktadır. Fakat bu tür uygulamalar çatlaklar üzerinde enfeksiyon gibi oluşumlara neden olabilir. Bundan dolayı en etkili çözüm doktora başvurmaktan geçiyor.

Kozmetik üründe doğru seçim!

– Sağlıklı tırnaklara sahip olmanın bir diğer yolu da kozmetik ürünlerin doğru seçiminden geçiyor. Çünkü bazı kozmetik ürünler içeriğindeki kimyasal maddelerden dolayı tırnaklara zarar verebilmektedir. Ayrıca Güzellik ve Bakım Tavsiyeleri bölümümüzden tavsiyeler isteyebilirsiniz.

Sizin tırnak bakımı için evde neler kullandığınızı ve hangi bakım ürünlerini tercih ettiğini paylaşabilir misiniz?

Etiketler:

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir