Saç dökülmesini ve beyazlaşmasını önlemek için tavsiyeler - Tavsiyeiste.com - en iyi tavsiyeler
 
sinemicen
Konu Sahibi
Mesajlar: 2
Kayıt: 28 Mart 2019
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Saç dökülmesini ve beyazlaşmasını önlemek için tavsiyeler

28 Mar 2019

Resim

Birçok insan saç dökülmesi ve beyaz saç problemi ile sıkıntılıdır. Bu sorun genç kız ve erkeklerde bulunur. Bunun nedeni günümüzde insanların saç bakımı kurallarına uymamalarıdır, bu da saçların zayıflamasına ve bozulmasına neden olur. Bunun dışında insanların yanlış yaşam tarzı, ortam kirliliği ve yiyecek içecekleri de bu sorundan büyük ölçüde sorumludur. Bu altı saç bakımı kuralını da çiğniyorsanız, dikkatli olun.

Islak saçlarda tarak veya fırça kullanmayın

Islak saça fırçalamak saçı çeker ve zayıflar ve dökülür. Bu nedenle ıslak saçlarda fırçalamadan kaçınılmalıdır. Saç kuruduktan sonra daima çözülmelidir. Çözmek, her zaman küçük ipler alarak kolaylıkla çözmek.

Duş sonrası havluyla kurulayın

Saçlar çok sıcak suyla yıkanmamalıdır. Bununla birlikte, çok fazla ovalanmamalıdırlar. Saçları kurutmak için pürüzlü değil, yumuşak kabarık havlu kullanılmalıdır. Havluları başın üzerine sarın ve kurumasını bekleyin.

Saçlarınızı yağ bakımı yapın

Yağ saçlar için temel bir besindir. İstenilen ışıma ve saç liflerinde saçı güçlendirir. Öyleyse saçına yağ koy. Ancak düzenli olarak saçlara yağ koymayın çünkü saçın saç köklerini tıkayarak saçın uzamasını zorlaştırır. Hindistan cevizi yağı saç için en iyisidir.

Saç kesimi de önemli

Saç bakımı yapılmazsa, saç kaba, cansız ve dökülecek hale gelir. Bu nedenle saçın uygun şekilde bakımı çok önemlidir. Saç bakımı için sitemizden tavsiyeler isteyebilirsiniz. Saçları çekici hale getirmek için, saçları iki veya üç ayda bir alttan biraz kandırmak önemlidir. Saç kesimi saçın büyümesi için önemlidir.

Toz ve güneş ışığından kaçının

Saçlar kirlilik, toz ve topraktan korunmalıdır. Bunu yapmazsanız saçlarınız sert ve cansız hale gelir. Yani, evden dışarı çıkarken saçları kapatın ve bunları eşarplar, şemsiyeler veya şapkalarla örtün. Yada hemen duş alın!

Kimyasal içermeyen şampuan ve saç kremi kullanın


Sağlıklı bir saç istiyorsanız, şampuan ve saç kremini dikkatlice seçin. Örneğin, saçlarınız kıvırcıksa, şampuanınızın ve saç kreminizin sülfatsız ve silikonsuz olması gerektiğini unutmayın. Sülfat ve silikon saçlarınızı daha kuru hale getirir ve güçsüzleştirebilir. Sülfat içermeyen saç bakımı sizin için çok önemlidir.

Etiketler:

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir